Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 29
· Najnowszy użytkownik: Przemek A

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24/10/2016 22:43
Nur białodzioby i wydrzyk tęposterny - nowymi gatunkami na Zbiorniku

08/09/2013 22:03
Kropiatka 234 gatunkiem na Zbiorniku Dobczyckim!

Lista ptaków Zbiornika Dobczyckiego



Lp. Nazwa polska English name Nazwa łacińska

1. Nur rdzawoszyi Red-throated Loon Gavia stellata
2. Nur czarnoszyi Black-throated Loon Gavia arctica
3. Lodowiec Great Northern Loon Gavia immer
4. Perkozek Little Grebe Tachybaptus ruficollis
5. Perkoz dwuczuby Great Crested Grebe Podiceps cristatus
6. Perkoz rdzawoszyi Red-necked Grebe Podiceps grisegena
7. Perkoz rogaty Slavonian Grebe Podiceps auritus
8. Zausznik Black-necked Grebe Podiceps nigricollis
9. Kormoran Cormorant Phalacrocorax carbo
10. Bąk Bittern Botaurus stellaris
11. Bączek Little Bittern Ixobrychus minutus
12. Ślepowron Night Heron Nycticorax nysticorax
13. Czapla nadobna Little Egret Egretta garzetta
14. Czapla biała Great Egret Ardea alba
15. Czapla siwa Grey Heron Ardea cinerea
16. Czapla purpurowa Purple Heron Ardea purpurea
17. Bocian czarny Black Stork Ciconia nigra
18. Bocian biały White Stork Ciconia ciconia
19. Warzęcha Spoonbill Platalea leucorodia
20. Łabędź niemy Mute Swan Cygnus olor
21. Łabędź krzykliwy Whooper Swan Cygnus cygnus
22. Gęś zbożowa Bean Goose Anser fabalis
23. Gęś białoczelna White-fronted Goose Anser albifrons
24. Gęgawa Greylag Goose Anser anser
25. Gęsiówka egipska Egyptian goose Alopochen aegyptiacus
26. Świstun Wigeon Anas penelope
27. Krakwa Gadwall Anas strepera
28. Cyraneczka Teal Anas crecca
29. Krzyżówka Mallard Anas platyrhynchos
30. Rożeniec Pintail Anas acuta
31. Cyranka Garganey Anas querquedula
32. Płaskonos Shoveler Anas clypeata
33. Karolinka Wood duck Aix sponsa
34. Głowienka Pochard Aythya ferina
35. Podgorzałka Ferruginous Duck Aythya nyroca
36. Czernica Tufted Duck Aythya fuligula
37. Ogorzałka Scaup Aythya marila
38. Edredon Eider Somatelia molissima
39. Lodówka Long-tailed Duck Clangula hyemalis
40. Markaczka Common Scoter Melanitta nigra
41. Uhla Velvet Scoter Melanitta fusca
42. Gągoł Goldeneye Bucephala clangula
43. Bielaczek Smew Mergellus albellus
44. Szlachar Red-breasted Merganser Mergus serrator
45. Nurogęś Goosander Mergus merganser
46. Trzmielojad Honey-buzzard Pernis apivorus
47. Kania czarna Black Kite Milvus migrans
48. Bielik White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
49. Błotniak stawowy Marsh Harrier Circus aeruginosus
50. Błotniak zbożowy Hen Harrier Circus cyaneus
51. Błotniak łąkowy Montagu's Harrier Circus pygargus
52. Jastrząb Goshawk Accipiter gentilis
53. Krogulec Sparrowhawk Accipiter nisus
54. Myszołów Common Buzzard Buteo buteo
55. Myszołów wlochaty Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
56. Orlik krzykliwy Lesser Spotted Eagle Aquila pomarina
57. Rybołów Osprey Pandion haliaetus
58. Pustułka Kestrel Falco tinnunculus
59. Kobczyk Red-footed Falcon Falco vespertinus
60. Kobuz Hobby Falco subbuteo
61. Sokół wędrowny Peregrine Falco peregrinus
62. Kuropatwa Grey Partridge Perdix perdix
63. Przepiórka Quail Coturnix coturnix
64. Bażant Pheasant Phasianus colchicus
65. Wodnik Water Rail Rallus aquaticus
66. Zielonka Little Crake Porzana parva
67. Karliczka Baillon's Crake Porzana pusilla - usunięta z listy decyzją Komisji Faunistycznej!!!
67. Derkacz Corn Crake Crex crex
68. Kokoszka Moorhen Gallinula chloropus
69. Łyska Coot Fulica atra
70. Żuraw Crane Grus grus
71. Ostrygojad Oystercatcher Haematopus ostralegus
72. Szczudłak Black-winged Stilt Himantopus himantopus
73. Szablodziób Avocet Recurvirostra avosetta
74. Sieweczka rzeczna Little Plover Charadrius dubius
75. Sieweczka obrożna Ringed Plover Charadrius hiaticula
76. Siewka złota Golden Plover Pluvialis apricaria
77. Siewnica Grey Plover Pluvialis squatarola
78. Czajka Lapwing Vanellus vanellus
79. Biegus rdzawy Red Knot Calidris canutus
80. Piaskowiec Sanderling Calidris alba
81. Biegus malutki Little Stint Calidris minuta
82. Biegus mały Temminck's Stint Calidris temminckii
83. Biegus krzywodzioby Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
84. Biegus zmienny Dunlin Calidris alpina
85. Biegus płaskodzioby Broad-billed Sandpiper Limicola falcinellus
86. Bekasik Jack Snipe Lymnocryptes minimus
87. Batalion Ruff Philomachus pugnax
88. Kszyk Snipe Gallinago gallinago
89. Dubelt Great Snipe Gallinago media
90. Rycyk Black-tailed Godwit Limosa limosa
91. Szlamnik Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
92. Kulik mniejszy Whimbrel Numenius phaeopus
93. Kulik wielki Curlew Numenius arquata
94. Brodziec śniady Spotted Redshank Tringa erythropus
95. Krwawodziób Redshank Tringa totanus
96. Brodziec pławny Marsh Sandpiper Tringa stagnatilis
97. Kwokacz Greenshank Tringa nebularia
98. Samotnik Green Sandpiper Tringa ochropus
99 Łęczak Wood Sandpiper Tringa glareola
100. Brodziec piskliwy Common Sandpiper Actitis hypoleucos
101. Kamusznik Turnstone Arenaria interpres
102. Płatkonóg szydłodzioby Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
103. Wydrzyk ostrosterny Parasitic Skua Stercorarius parasiticus
104. Mewa czarnogłowa Mediterranean Gull Larus melanocephalus
105. Mewa mała Little Gull Larus minutus
106. Śmieszka Black-headed Gull Larus ridibundus
107. Mewa pospolita Common Gull Larus canus
108. Mewa żółtonoga Baltic Gull Larus fuscus
109. Mewa białogłowa Caspian Gull Larus cachinnans
110. Rybitwa wielkodzioba Caspian Tern Sterna caspia
111. Rybitwa czubata Sandwich Tern Sterna sandvicensis
112. Rybitwa rzeczna Common Tern Sterna hirundo
113. Rybitwa białoczelna Little Tern Sterna albifrons
114. Rybitwa białowąsa Whiskered Tern Chlidonias hybridus
115. Rybitwa czarna Black Tern Chlidonias niger
116. Rybitwa białoskrzydła White-winged Tern Chlidonias leucopterus
117. Siniak Stock Pigeon Columba oenas
118. Grzywacz Wood Pigeon Columba palumbus
119. Sierpówka Collared Dove Streptopelia decaocto
120. Turkawka Turtle Dove Streptopelia turtur
121. Kukułka Cuckoo Cuculus canorus
122. Puszczyk Tawny Owl Strix aluco
123. Uszatka Long-eared Owl Asio otus
124. Uszatka błotna Short-eared Owl Asio flammeus
125. Jerzyk Common Swift Apus apus
126. Żołna Bee-eater Merops apiaster
127. Zimorodek Kingfisher Alcedo atthis
128. Dudek Hoopoe Upupa epops
129. Krętogłów Wryneck Jynx torquilla
130. Dzięcioł zielonosiwy Grey-headed Woodpecker Picus canus
131. Dzięcioł zielony Green Woodpecker Picus viridis
132. Dzięcioł czarny Black Woodpecker Dryocopus martius
133. Dzięcioł duży Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
134. Dzięciołek Lesser Spotted Woodpecker Dendrocopos minor
135. Dzierlatka Crested Lark Galerida cristata
136. Lerka Wood Lark Lullula arborea
137. Skowronek Skylark Alauda arvensis
138. Brzegówka Sand Martin Riparia riparia
139. Dymówka Barn Swallow Hirundo rustica
140. Oknówka House Martin Delichon urbica
141. Świergotek drzewny Tree Pipit Anthus trivialis
142. Świergotek łąkowy Meadow Pipit Anthus pratensis
143. Świergotek rdzawogardły Red-throated Pipit Anthus cervinus
144.Siwerniak Water Pipit Anthus spinoletta
145. Pliszka żółta Yellow Wagtail Motacilla flava
146. Pliszka cytrynowa Citrine Wagtail Motacilla citreola
147. Pliszka górska Grey Wagtail Motacilla cinerea
148. Pliszka siwa White Wagtail Motacilla alba
149. Jemiołuszka Waxwing Bombycilla garrulus
150. Pluszcz Dipper Cinclus cinclus
151. Strzyżyk Winter Wren Troglodytes troglodytes
152. Pokrzywnica Dunnock Prunella modularis
153. Rudzik Robin Erithacus rubecula
154. Słowik szary Thrush Nightingale Luscinia luscinia
155. Słowik rdzawy Nightingale Luscinia megarhynchos
156. Podróżniczek Bluethroat Luscinia svecica
157. Kopciuszek Black Redstart Phoenicurus ochruros
158. Pleszka Redstart Phoenicurus phoenicurus
159. Pokląskwa Whinchat Saxicola rubetra
160. Kląskawka Stonechat Saxicola torquata
161. Białorzytka Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
162. Kos Blackbird Turdus merula
163. Kwiczoł Fieldfare Turdus pilaris
164. Śpiewak Song Thrush Turdus philomelos
165. Droździk Redwing Turdus iliacus
166. Paszkot Mistle Thrush Turdus viscivorus
167. Świerszczak Grasshopper Warbler Locustella naevia
168. Strumieniówka River Warbler Locustella fluviatilis
169. Brzęczka Savi's Warbler Locustella luscinioides
170. Rokitniczka Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
171. Łozówka Marsh Warbler Acrocephalus palustris
172. Trzcinniczek Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
173. Trzciniak Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
174. Zaganiacz Icterine Warbler Hippolais icterina
175. Piegża Lesser Whitethroat Sylvia curruca
176. Cierniówka Whitethroat Sylvia communis
177. Gajówka Garden Warbler Sylvia borin
178. Kapturka Blackcap Sylvia atricapilla
179. Świstunka leśna Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
180. Pierwiosnek Chiffchaff Phylloscopus collybita
181. Piecuszek Willow Warbler Phylloscopus trochilus
182. Mysikrólik Goldcrest Regulus regulus
183. Muchołówka szara Spotted Flycatcher Muscicapa striata
184. Muchołówka żałobna Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
185. Muchołówka białoszyja Collared Flycatcher Ficedula albicollis
186. Raniuszek Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
187. Sikora uboga Marsh Tit Parus palustris
188. Czarnogłówka Willow Tit Parus montanus
189. Czubatka Crested Tit Parus cristatus
190. Sosnówka Coal Tit Parus ater
191. Modraszka Blue Tit Parus caeruleus
192. Bogatka Great Tit Parus major
193. Kowalik Nuthatch Sitta europaea
194. Pełzacz leśny Treecreeper Certhia familiaris
195. Pełzacz ogrodowy Short-toed Treecreeper Certhia brachydactyla
196. Remiz Penduline Tit Remiz pendulinus
197. Wilga Golden Oriole Oriolus oriolus
198. Gąsiorek Red-backed Shrike Lanius collurio
199. Dzierzba czarnoczelna Lesser Grey Shrike Lanius minor
200. Srokosz Great Grey Shrike Lanius excubitor
201. Sójka Jay Garrulus glandarius
202. Sroka Magpie Pica pica
203. Orzechówka Nutcracker Nucifraga caryocatactes
204. Kawka Jackdaw Corvus monedula
205. Gawron Rook Corvus frugilegus
206. Wrona siwa Hooded Crow Corvus cornix
207. Czarnowron Carrion Crow Corvus corone
208. Kruk Raven Corvus corax
209. Szpak Starling Sturnus vulgaris
210. Wróbel House Sparrow Passer domesticus
211. Mazurek Tree Sparrow Passer montanus
212. Zięba Chaffinch Fringilla coelebs
213. Jer Brambling Fringilla montifringilla
214. Kulczyk Serin Serinus serinus
215. Dzwoniec Greenfinch Carduelis chloris
216. Szczygieł Goldfinch Carduelis carduelis
217. Czyż Siskin Carduelis spinus
218. Makolągwa Linnet Carduelis cannabina
219. Rzepołuch Twite Carduelis flavirostris
220. Czeczotka Redpoll Carduelis flammea
221. Krzyżodziób świerkowy Common Crossbill Loxia curvirostra
222. Dziwonia Rosefinch Carpodacus erythrinus
223. Gil Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
224. Grubodziób Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
225. Trznadel Yellowhammer Emberiza citrinella
226. Potrzos Reed Bunting Emberiza schoeniclus
227. Potrzeszcz Corn Bunting Miliaria calandra
228. Kormoran mały Pygmy Cormorant Phalacrocorax pygmeus
229. Hełmiatka Red-crested Pochard Netta rufina
230. Ohar Shelduck Tadorna tadorna
231. Drozd obrożny Ring Ouzel Turdus torquatus
232. Śnieguła Snow Bunting Plectrophenax nivialis
233. Kropiatka Spotted Crake Porzana porzana
234. Nur białodzioby Yellow-billed Loon Gavia adamsii 2013
235. Wydrzyk tęposterny Pomarine skua Stercorarius pomarinus 2016
236. Orlica Pallas's Gull Larus ichthyaetus 2017
237. Świergotek polny Tawny pipit Anthus campestris 2018
238. Jarzębatka Barred warbler Sylvia nisoria 2019

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,392,799 Unikalnych wizyt